0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
خرید ضایعات در تهران - خریدار ضایعات در تهران با بالاترین قیمت | آقای ضایعات
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> ضایعات برنج >

ضایعات برنج

خرید ضایعات برنج یکی دیگر از خدمات مرکز خرید ضایعات آقای ضایعات می باشد.
ضایعات برنج با توجه به محتوای مس و روی موجود در آن، منبع بسیار ویژه ای برای بازگرداندن به چرخه تولید، از طریق بازیافت است. ضایعات برنج بخش بزرگی از ضایعات را تشکیل می دهند و می توان با جمع آوری آنها قدم موثری در برابر حفظ محیط زیست برداشت.
برنج یکی ازپر مصرف ترین آلیاژها در جوامع امروز است. جالب است بدانید استفاده از این آلیاژ به دوران ماقبل تاریخ برمی گردد. این آلیاژ قبل از اینکه فلز روی توسط انسان کشف شود از طریق ترکیب مس ذوب شده با سنگ معدن روی تولید می شده است.
برنج قابلیت انعطاف پذیری جالبی دارد و سختی و نرمی آنرا می توان  براساس  مصرف صنعتگر با تغییر نسبت به مس و روی در این آلیاژ تغییر داد. بد نیست بدانید در صنعت امروز حدود ۹۰% ضایعات این فلز از طریق بازیافتی، به چرخه تولید باز می گردد. 

دلیل بازیافت ضایعات برنج

برنج آلیاژی زرد رنگ است که می توان با ترکیب درصد مس و دیگر عناصر آنرا به رنگ های دیگر نیز تولید کرد. اگر به شیرآلات سرویس بهداشتی و دستگیره های مراکز درمانی و بیمارستان ها دقت کرده باشید جنس آنها از برنج می باشد و این به دلیل خاصیت میکروب کشی مس است. 
 دلیل بازیافت ضایعات برنج
ضایعات برنج اکثر اوقات دستگیره های مستعمل و شیر آلات از کار افتاده هستند.
دلیل بازیافت ضایعات برنج
ترکیبات اصلی آلیاژ برنج مس و روی است، اما گاهی اوقات فلزات دیگری مانند سرب ، آلومینیوم ، قلع و آرسنیک نیز به دلیل مصارف دیگر با آن ممزوج می کنند که در این صورت، هنگام بازیافت این نوع فلز، منبع قابل توجهی از فلزات دیگر نیز بدست می آید که ارزش بسیار بالایی دارد. 
ضایعات برنج بعد از خرید توسط ضایعاتی ها و تحویل آنها به کارگاه و کارخانه هایی که در سراسر ایران از جمله شهرهای تهران ، کرج ، اراک ، تبریز ، اصفهان ، شیراز و .. فعالیت می کنند، بازیافت می شوند.
قیمت روز هر کیلو ضایعات برنج از قیمت جهانی برنج و فلزات بکار رفته در آن و قیمت روز دلار تبعیت می کند . بازیافت برنج از طریق یک پروسه کامل و مخصوصا سازگار با محیط زیست صورت می پذیرد.

انواع ضایعات برنج

برنج در انواع وسایل مختلف تزئینی ، قفل ها ، شیرآلات ، اتصالات و لوله ، نگهدارنده های در و حتی در ساعت ها و وسایل لوکس بسیار کاربرد دارد و به همین دلیل است که با حجم بالایی از ضایعات این فلز سر و کار داریم.
 انواع ضایعات برنج
1) برنج کروم:  در وسایل آشپزخانه مانند سینک و سرویس بهداشتی کاربرد زیادی دارد این ضایعات ارزش بسیار بالایی دارند و با رنگ نقره ای درخشانی که آبکاری شده اند در آشپزخانه هایی که استفاده می شود فضای زیباتری تجربه می شود.
2) برنج زرد:  این نوع برنج به دلیل مصرف زیاد در صنایع  بالاترین ضایعات این فلز  را تولید می کند؛ به عنوان نمونه می توان به مصرف این آلیاژ در لامپ ها ، کابل های برق و فریم تختخواب اشاره نمود و به همین دلیل قیمت فلز برنج زرد معمولا بالا می باشد.
3) برنج قرمز:  آلیاژی با درصد بالای مس است که ارزش آن نسبت به سایر آلیاژها بالاتر است. این نوع برنج بیشتر در قطعات پمپ ها بکار می رود و جزء ضایعات گران قیمت است.
4) برنج آرسنیک: همانطور که از نامش پیداست ممزوج آلیاژ برنج و آرسنیک است که برای افزایش مقاومت آن نسبت به خوردگی حاصل از آب و افزایش استحکام ساخته می شود. این آلیاژ را در مبدل های حرارتی ، اتصالات پمپ و پریز ، بدنه رادیاتور، قفل و پوشش کارتریج می توانیم مشاهده کنیم.
5) برنج با قابلیت کشش بالا:  از دیگر آلیاژهای برنج است که دارای مقدار کمی منگنز است و در تجهیزات دریایی و هیدرولیکی ، پمپ های ریخته گیری و یاتاقان کاربرد دارد.
6) برنج آلومینیوم:یکی دیگر از آلیاژهای این فلز است که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد وبه همین دلیل در کشورهای اروپایی برای ساخت سکه استفاده جزء گزینه های مناسب است.

مراحل بازیافت ضایعات برنجی

1) گردآوری ضایعات فلز برنج:
این مرحله شامل جمع آوری ضایعات از،  خانه ها، کارخانه ها و کارگاه های کوچک و بزرگ صنعتی و پسماندهای تولیدات فلزی و... است، که پس از خرید به انبارهای بزرگ منتقل شده و دپو می گردد.
مراحل بازیافت ضایعات برنجی
2) طبقه بندی و جدا کردن قطعات فلزی:
در این مرحله همانطور که از نامش پیداست؛ ضایعات گاهی بصورت دستی و بعضی اوقات بصورت مکانیزه، تمیزکاری و جداسازی می شوند و برنج خالص جدا می گردد. البته اگر از سنسورها و آهن ربا ها مخصوص این کار، برای پاکسازی فلزات استفاده کنیم این کار با سرعت بیشتری  انجام می پذیرد.
3) خردایش و پردازش:
در این مرحله، ضایعات برنج خرد شده و از هم جدا می شوند تا فرایند ذوب ضایعات به آسانی و با سرعت بیشتری انجام پذیرد.
4) ذوب فلز:
هر یک از ضایعات فلزی، کوره های مخصوصی برای ذوب فلز خود متناسب با درجه حرارت ذوبشان دارند، بنابراین فلز برنج نیز برای ذوب شدن دارای کوره متناسب با درجه حرات ذوب خود می باشد، که پس از مرحله پردازش و خرد کردن، ضایعات برنج به این کوره ها جهت ذوب و قالب ریزی منتقل می شوند.
5) تصفیه:
از دیگر مراحل بازیافت ضایعات برنجی می توان به خالص سازی آن اشاره کرد که توسط الکترولیز یا برقکافت انجام می گیرد.
6) خنک سازی و حمل فلز:
بعد از اینکه فلز خالص سازی شد، آن را به شکل میله هایی قالب ریزی کرده و پس از خنک شدن به کارخانه ها و تولیدکنندگان مختلف ارسال می کنند تا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد، البته بعد از مدتی خاص، دوباره این برنج ها  ضایعاتی شده و به چرخه بازیافت برمی گردند.
مراحل بازیافت ضایعات برنجی
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات