0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
آقای ضایعات - خرید ضایعات در تهران با بالاترین قیمت
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> خرید ضایعات استیل >

خرید ضایعات استیل

خرید ضایعات استیل از مهمترین خدمات مرکز خرید ضایعات آقای ضایعات می باشد .
استیل ضایعاتی بعد از بازیافت صد در صد به چرخه تولید باز می گردد. در واقع از یک تن استیل بازیافت شدهT یک تن استیل خام به دست می آید. شایان ذکر است که با تکنولوژی روز، این بازیافت بدون از بین بردن خواص و عملکرد استیل صورت می گیرد. 
استیل به دو روش تولید می شود :
1) مسیر اصلی یا اساسی: ساخت استیل  اساساً بر اساس کاهش سنگ آهن است و به طور معمول 10٪ تا 15٪ استیل بازیافتی ویا همان ضایعاتی را بهمراه خواهد داشت.
2) مسیر کوره قوس ثانویه یا الکتریکی: 100٪ تولید مبتنی بر قراضه. در سال 2019 ، تولید جهانی استیل خام 1.87 میلیارد تن و تقسیم تولید بین این دو مسیر تقریباً 70:30 بود.
در حال حاضر طبق تحقیقات انجام شده  بیش از 600 میلیون تن (32٪) از این مقدار(600 تن) از ضایعات استیل حاصل می شود، البته  میزان ضایعات بازیافتی به طور کلی در حال افزایش است ، بطور کلی ضایعات بازیافت شده نمی تواند نیاز استیل جهان را براورده سازد،  به همین دلیل تولید استیل اولیه از سنگ آهن هنوز مورد نیاز است.
ظاهرا بیشترین تقاضای استیل  در کشورهای در حال توسعه است که در آن از این فلز برای توسعه زیرساخت ها و ساختمانها استفاده می شود. لازم به ذکر است در بسیاری از کشورهای پیشرفته ، از جمله انگلیس ، تقاضای استیل و بازیافت آن به کاملا با
 یکدیگر نزدیک است.
لازم به ذکر است ضایعات های به دست آمده استیلی از هر دو مسیر تولید، بازیافت می شوند. بنابراین ، اگرچه دو مسیر تولید مجزا وجود دارد ، اما آنها در جریان بازیافت ضایعات استیل، با هم مخلوط می شوند و بنابراین می توانند به عنوان یک سیستم واحد به آنها نگریست.

بازیافت استیل

از زمانی که استیل به تولید انبوه رسید یعنی دهه 1880 میلادی ، این فلز همیشه از حیث بازیافت بسیار مهم بوده است . از جمله دلایل مهم بازیافت استیل میتوان به ارزش بالای اقتصادی این فلز اشاره کرد.
ضمن اینکه استیل دارای قدرت تطبیق پذیری بالایی است بدین معنی که می توان آن را به راحتی بازیافت یا دوباره در برنامه های جدید بنا به تقاضا بازسازی کرد .
لازم به ذکر است به دلیل ویژگی مغناطیسی استیل می توان به طور موثر از جریان های زباله مخلوط جدا شود.
بازیافت استیل
استیل در هزاران ترکیب مختلف موجود است که هر کدام متناسب با کاربردهای خاص در بخشهای مختلف از جمله بسته بندی ، مهندسی ، کالاهای سفید ، وسایل نقلیه و ساخت و استفاده می شوند.
 ساخت و ساز از جمله بزرگترین بخش بازار فولاد در انگلیس است که حدود یک سوم مصرف استیل را شامل می شود .
این مسئله مستلزم بازیافت است زیرا ضایعات های فولادی و استیل می توانند از طریق فرآیند بازیافت ، برای تولید انواع مختلف استیل (عیارها و محصولات مختلف) طبق خواسته صنعتگران، ساخته شوند .
برای درک بهتر این موضوع می توان به این مسئله اشاره کرد که ، فولاد حاصل از ماشین آلات صنعتی زائد می تواند به محصولات معاصر تر مانند اتومبیل یا کالاهای سفید بازیافت شوند .
محصولات فولادی و استیل که امروزه از آن استفاده می کنیم ، کلا حاوی بخشی از استیل بازیافت شده از بازیافت های قبلی این فلز است. که این موضوع می تواند از یک یا چند استفاده قبلی باشد. در ابتدا تمام استیل بازیافتی  از سنگ آهن تولید می شد و بنابراین اینکه چگونه تأثیرات اولیه تولید اولیه در استفاده های بعدی از همان ماده به اشتراک گذاشته می شود ، سهم مهمی در تعیین کمیت کل اثرات زیست محیطی آن دارد.
استفاده مجدد از استیل بازیافتی شامل استفاده مجدد از آنها با کمی پردازش یا بدون پردازش مجدد است. استفاده مجدد مزیت زیست محیطی بیشتری نسبت به بازیافت دارد زیرا هیچ گونه اثرات زیست محیطی (یا بسیار کمی) در فرآوری مجدد وجود ندارد.
 بازیافت استیل

هر آنچه که باید در مورد استیل بدانیم

استیل نوعی آهن است که کربن زیر 2 درصد دارد و بر اساس نوع و عناصری که درتولید استیل به کار برده می شود شکل پذیری و سختی استیل را مشخص خواهد کرد. فولاد ها یا کربنی هستند و یا آلیاژی و استیل از نوع فولاد آلیاژی می باشد و اما فولاد های ساده از کربن و دیگر عناصر گوگرد ، فسفر ، سیلیسیم و منگنز ساخته شده اند.
با اضافه شدن برخی عناصر در آهن آلیاژ های ساخته خواهند شد که ویژگی های منحصر به فردی خواهند داشت. برای نمونه اگر کروم اضافه شود استیل ضد زنگ تولید خواهد شد که در برابر خوردگی بسیار مقاوم است.

ضد زنگ شدن استیل

استیل زمانی ضد زنگ می شود که دارای 5/10 درصد کروم باشد. کروم با ترکیب شدن با اکسیژن سبب به وجود آمدن لایه ای ضد زنگ می شود . لایه ای که حتی باعث سالم ماندن قراضه های استیل نیز می شود. هر چه کروم و عناصری چون مولیبدن و نیکل در استیل زیاد شود خاصیت ضد زنگ شدن استیل بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.ضد زنگ شدن استیل

استیل و جذب آهنربا

استیل و قراضه های استیل چون از نیکل تشکیل شده اند آهنربا آنرا جذب نخواهد کرد اما اگر استیل حتی قراضه های استیل کروم داشته باشند و از نیکل تشکیل نشده باشند جذب آهنربا می شود .

کارکرد استیل در دمای مختلف

استیل چه در دما های پایین و چه در دما های بالا از مقاومت بالایی برخوردار است.
استیل ضدزنگ : استیل ضد زنگ به نوعی فولاد گفته می شود که عناصر کروم و نیکل اش بالا باشد. اگر مقدار کروم در استیل ضد زنگ تولید شده بیشتر از 5 درصد باشد، استیل ضد زنگ نام می گیرد. مقدار کروم در استیل ضد زنگ مانع از خوردگی آن می شود.

انواع ضایعات استیل و قراضه های استیل

1) ورق 304 استیل
2) ورق 316 استیل
3) لوله مانیسمانL 316
4) ورق 321
5) ورق 310
6) ورق 430
7) میلگرد 304
8) میلگرد 316
9) میلگرد 430
10) لوله مانیسمان 304
11) لوله مانیسمان 316
12) لوله مانیسمانL 316
13) لوله مانیسمان 321
14) لوله مانیسمان S 310
15) لوله درزدار 304
16) تیوب 316
17) نبشی
18) پروفیل
19) تسمه
انواع ضایعات استیل و قراضه های استیل
ضایعات که در بالا عنوان شد از انواع ضایعات و قراضه های استیل می باشد که در ساختمان سازی به کار می رود. به جزء موارد نامبرده هر وسیله ای که از جنس استیل می باشد نیز، ضایعات استیل به حساب می آیند .
انواع ضایعات استیل و قراضه های استیل
به طور کلی استیل ضد زنگ 4 زیر مجموعه یا دسته بندی را شامل می شود ضمنا استیل بازیافتی نیز در همین چهار دسته قرار می گیرد .
استیل غیرمغناطیسی :  استیلی که کمتر از 10/0 درصد کربن و کروم ، آهن و نیکل را دارا باشد ، استیل ضد زنگ غیرمغناطیسی نامیده می شود. برای مثال استنلیسL  304  و 304 به ترتیب 18/10 و 18/8 نامیده شده اند و غیر آهن ربایی هستند. استیل های غیر مغناطیسی به گروه بالاتر از 65/0 % شناخته می شوند.
استیل ضد زنگ مغناطیسی:  آلیاژی با کربن پایین تر از 1/0 % با آهن، که آهنربا را جذب می کند .
گروه دوپلکس :  دوپلکس ترکیب آلیاژ های کروم ، آهن و نیکل با ترکیب ضد زنگ مغناطیسی وغیر مغناطیسی است که آهنربا را جذب می کند .
گروه معمولی
گروه مارتنزیت ضد زنگ
گروه مارتنزیت کربن اش بیش از 01/0 % است و علاوه بر خاصیت آهنربایی خود، دربرابر حرارت محکم و سخت می باشد .
انواع استیل های ضدزنگ مغناطیسی و غیرمغناطیسی:
لازم به ذکر است که استیل های ضد زنگ در مقابل خوردگی و حرارت مقاوم هستند ، کار کرد عالی دارند  ، طول عمر زیاد ، هزینه کم ، قابل بازیافت ، خنثی ، به راحتی تولید می شود و در برابر وزن مقاوم هستند.
استیل های ضد زنگ غیر مغناطیسی:
نوعی از قراضه های استیل از آلیاژ 304 نیکل 8 تا 10درصد ، کروم 18 تا 20درصد و کربن 08/0 درصد می باشد. اگر ترکیب آلیاژ تغییر کند گروه های دیگر از استیل ضد زنگ 301 و 304 به وجود خواهند آمد. انواع قراضه های استیل از نوع ضد زنگ غیر مغناطیسی به سه حالت تقسیم شده است که هر کدام یک گروه را تشکیل داده اند.
اگر خواص مکانیکی را در مد نظر شما باشد با یکی از موارد زیر روبرو خواهید شد.
گروه اول: با بالا رفتن نیتروژن، قدرت در دمای پایین نیز بالا خواهد رفت مانند N 304 یاLN  304  .
گروه دوم: با بالا رفتن کربن، خواص مکانیکی بالا خواهد رفت مانند استیل ضد زنگ 301 .
 
گروه سوم: با کم کردن کربن و اضافه کردن نیتروژن در استیل ضد زنگ 301 جوش پذیری بالا رفته ، خاصیت غیر شکنندگی به همراه مقاومت در مقابل خوردگی افزایش خواهد یافت. برای نمونهLN 301 .
گروه چهارم:  با بیشتر کردن نیکل تا 12 درصد، ترکیب به صورت انبساطی بالا خواهد رفت. برای نمونه 305 اکسیداسیون در حرارت بالا را در نظر بگیرید. در استیل ضد زنگ باید نیکل و کروم بیشتر شود. برای نمونه 305 . اگر هدف ما از بیشتر کردن نیتروژن، مقاومت در مقابل خوردگی باشد باید با استیل ضد زنگ 304 به 2 گروه زیر برسیم.
گروه اول : اگر مقاومت در مقابل اکسیداسیون در حرارت بالا را در نظر دارید در استیل ضد زنگ باید نیکل و کروم بیشتر شود. برای نمونه 309، 314، 310 وS  310 .
گروه دوم : برای بالا رفتن مقاومت در مقابل خوردگی باید مولیبدن را افزایش داد تا مقاومت بالا برود. استیل های ضد زنگ 316 با 2درصد مولیبدن ، 316 با 2/5 درصد مولیبدن و 317 با 3 درصد مولیبدن نمونه ای از گروه دوم حالت دوم هستند.
اگر برای بالا رفتن کیفیت جوش پذیری استیل نیاز دارید، باید به گروه های زیر توجه کنید:
گروه اول: با کمتر شدن کربن و بالا رفتن تیتانیوم  به طور نسبی جوش پذیری استیل ضد زنگ با بالا رفتن مولیبدن ، کروم و نیتروژن استیل ضد زنگ 304 مقاومت کیفیت جوش پذیری بالا خواهد رفت، برای نمونه مولیبدن های 6 درصد . بدین ترتیب قراضه های استیل ضدزنگ از نوع غیرمغناطیسی از انواع گفته شده خواهند بود.
انواع قراضه های استیل ضدزنگ مغناطیسی:
استیل ضد زنگ  AISI بالاترین مصرف را در میان استیل های ضد زنگ مغناطیسی داراست. استیل های ضد زنگ مغناطیسی در وضعیت های گوناگون حفظ ظاهر خواهند کرد و جزء استیل های پرکاربرد می باشند.
بالا رفتن مولیبدن و کروم از از نوع استیل ضد زنگ، سبب مقاومت بالا و بالا رفتن ترکیب نیوبیوم و تیتانیوم برای بالا رفتن جوش پذیری استیل است.
گروه اول: اگر قراضه های استیل از گروه اول باشد استیل های می باشد که از 10_ 14 درصد کروم تشکیل شده اند .استیل های 410 ، L  410 ، 420 و 409 از نوع گروه اول هستند.
30 درصد استیل های ضد رنگ از گروه های اول هستند. گروهی که کمترین کروم و قیمت ارزانی دارند در محیط های نامناسب به احتمال زیاد زنگ میزنند.
گروه اول در ساخت صدا خفه کن ها، مثل اگزوز ماشین کاربرد دارند. همچنینL  410  کاربرد زیادی در ساخت کانتینر ها ، مینی بوس ها ، اتوبوس ها و فریم های  LCD دارد.
گروه دوم: برخی قراضه های استیل از گروه دوم هستند ، گروهی که استیل ضد زنگ 430 شاخص گروه است. کروم استیل 14 تا 18 درصد است. پر مصرف ترین استیل ضد زنگ مغناطیسی است. تقریبا 48 درصد مصرف استیل در جهان از گروه دوم می باشد.
به علت بالا بودن کروم علاوه بر مقاومت بالا ، شباهت زیادی به استیل ضد زنگ غیر مغناطیسی 304 دارد. برای مثال، می توان به تولید دیگ های ماشین لباسشویی از کاربرد های این گروه اشاره کرد.
در ضمن استیل 430 جایگزین مناسبی برای استیل 304 است و در ساخت وسایل خانگی چون آشپز خانه ، ماشین ظرف شویی کاربرد دارد.
گروه سوم: شامل استیل های با  14 تا 18 درصد کروم می باشد. عناصر تثبیت کننده ای چون نیوبیوم و تیتانیوم در ترکیب فلزات موجود است. برای نمونه می توان به استیل 403 اشاره کرد.
در مورد فرق اصلی گروه سوم با گروه دومی؛ می توان به قابلیت جوش پذیری و شکل پذیری بهتر گروه دوم اشاره کرد، استیل 304 رفتار خوبی در این مورد از خود نشان داده است. تولید سنگ ، لوله ، سیستم اگزوز ، بخش های جوش شده ماشین لباسشویی از مصارف گروه سوم به شمار می رود.
مصرف استیل 304 گران و غیر اقتصادی است اما جایگزین مناسبی برای استیل ضد زنگ مغناطیسی خواهد بود.
گروه چهارم:  شامل استیل هایی با ترکیب مولیبدن 436 ، 444 و 434 است که 7 درصد مصرف دارد. گروه چهارم چون با مولیبدن ترکیب شده مقاومتش در مقابل خوردگی بالا رفته است و در تولید تانکر های ویژه آب گرم ، آبگرمکن خورشیدی ، بخش های بیرونی اگزوز ، قطعات مایکروو ، کتری برقی ، پنل خارجی و غیره کاربرد بسیاری دارد.
استیل های 444 در مقابل خوردگی مقاومت شان مانند استیل 316 است.
گروه پنجم: شامل استیل های ضد زنگ 18 تا 30 درصد کروم است. استیل های که در هیچ گروهی دسته بندی نشده اند. از انواع مختلف گروه پنجم باید به 445 ، 446 ، 447 و غیره اشاره کرد.
گروهی که فقط 2 درصد مصرف را به دوش می کشند. به گروه پنجم کروم و مولیبدن اضافه شده تا مقاومت آنها زیاد شود مثل 316 مصرف کلی گروه پنجم در وضعیت سخت خوردگی و محیط  های ساحلی است. شایان ذکر است که مقاومت 447 JIS معادل تیتانیوم است.
مشخصات کلی استیل های ضدزنگ مغناطیسی:
مشخصات کلی استیل های ضد زنگی که قراضه های استیل را تشکیل داده اند شامل مزایا ، خواص ، مشخصات و غیره است که هر کدام را توضیح داده ایم.
از مزایای آهنربایی بودن استیل های ضد زنگ ، همان بگیر بودن یا آهنربایی بودن است که به ساختار اتمی استیل مربوط است و استیل های ضد زنگ آهنربایی هم همچون فولاد کربنی زنگ خواهند زد.
خواص استیل ضدزنگ مغناطیسی : استیل ضد زنگ مغناطیسی به دلیل وجود کروم موجود در آن مقاوم است. بیشتر فلزات در برابر خورده شدن ضعیف هستند اما استیل ضد زنگ مقاوم است و عامل اصلی این موضوع ، کربن موجود در استیل ضد زنگ می باشد.
مقاومت موضعی : استیل ضد زنگ در مقابل خورده شدن ناشی از واکنش های شیمیایی مقاوم است و مقاومتش به ساختمان فلز مربوط نیست.
در استیل های ضد زنگ 444 و 436 علت مقاومت وجود مولیبدن است و در استیل ضد زنگ 304 مقاومت بیشتر شده و مقاومت استیل ضد زنگ 304 بیشتر از استیل های 441 ، 430 و 439 است.
خواص مکانیکی و فیزیکی: 
استیل های ضد زنگ مغناطیسی برای ساخت مناسب هستند و کاربرد های اساسی زیادی دارند. استیل های ضد زنگ خواص مکانیکی شان قابل قبول است ( به ویژه در مقایسه کردن با استیل های ضد زنگ غیر مغناطیسی ).
مشخصات فیزیکی :
 منظور از مشخصات فیزیکی ، توانایی های نظیر انتقال برق و حرارت ، انقباض و انبساط و غیره فلز است. استیل های ضد زنگ مغناطیسی شبیه به فولاد کربن هستند به همین دلیل در برابر حرارت، کمتر تغییر شکل می دهند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات