0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
آقای ضایعات - خرید ضایعات در تهران با بالاترین قیمت
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> خرید ضایعات کاغذ و کارتن >

خرید ضایعات کاغذ و کارتن

خرید ضایعات کارتن و مقوا یکی از مهمترین خدمات مرکز خرید ضایعات آقای ضایعات می باشد.
بازیافت کارتن و مقوا از جمله مسائلی است که امروزه دولت ها برای آن اهمیت زیادی قائل هستند . زیرا که با افزایش ضایعات کارتن و مقوا در محیط پیرامون زندگی شهری مشکلات زیادی برای طبیعت بوجود می آید، ضمن اینکه بازیافت مقوا و کارتن امروزه در اکثر نقاط دنیا (بخصوص کشورهای پیشرفته) امری بسیار ضروری و حائز اهمیت است. همه ما وقتی به فروشگاه های کوچک و بزرگ شهرمان برای خرید مراجعه می کنیم دیده ایم که فروشگاه ها بعد از فروش محصولات خود کارتن های خالی را جمع آوری کرده و به افرادی که کارشان خرید و فروش کارتن است می فروشند ،تا هم مبلغ قابل دریافت کنند و هم اینکه از شر این باصطلاح زباله ها راحت شوند.
کارتن ها متاسفانه محصول درختان تجدید پذیر می باشند و معمولا از جنس کاغذ تولید می شوند. کارتن و مقواهای بازیافتی ، سبک وزن هستند، به همین دلیل می توان تعداد زیادی از آن ها را  روی هم قرار داد و در یک بسته بندی جای داد. بنابراین  حمل آن ها به مرکز بازیافت کار سختی نخواهد بود.

انواع کارتن ضایعات

در جهان امروز بسته بندی محصولات غذایی و غیرخوراکی همه با کارتن انجام می شود. به عناون نمونه میتوان به، لوازم الکترونیکی، مواد شوینده و بهداشتی، مواد سلوزی، تنقلات، غذای کنسروی، غذاهای رژیمی و… اشاره کرد.
 انواع کارتن ضایعات
کارتن های بسته بندی به دو صورت تولید می شوند:
1) کارتن های ضدعفونی یا مستحکم
2) کارتن های خنک  نگهدارنده
کارتن های ضدعفونی یا مستحکم برای محصولاتی مناسب است  که دمای نگهداری از آن ها اهمیت زیادی ندارد. اما باید در فضای محکمی باشند تا در حمل و نقل آسیب نبینند. این کارتن ها معمولا به صورت چند لایه ساخته می شوند،مثل کارتن مواد بهداشتی، لوازم الکترونیکی و....
برای بسته بندی مواد غذایی و مواد دارویی از کارتن های خنک نگهدارنده استفاده می شود. لازم به ذکر است که هنگام استفاده از کارتن ها باید به این موضوع توجه شود که این کارتن ها نمی توانند در برابر تغییرات دما مقاومت زیادی داشته باشند و اگر قرار است مواد غذایی حساس در آنها قرار بگیرد حتما باید از ماشینهای مخصوص یخچالدار استفاده شود.
لازم به ذکر است  که در ساخت هر دو نوع کارتن از نوعی مقوای دارای لایه های نازک پلی اتیلن استفاده شده است .

بازیافت کارتن ضایعات

با توجه به استفاده روز افزون از کارتن ها و در نتیجه افزایش ضایعات کارتن، بازیافت کارتن و مقوا راهکار بسیارمناسبی است. البته ناگفته نماند که کارتن هایی که بازیافت می شون و به چرخه
باز می گردند بسیار کمتر از کارتن هایی است که تولید می شود.
بازیافت کارتن ضایعات
نتیجه های مثبت بازیافت کارتن و مقوا:
1) عدم نیاز به مواد اولیه.
2) هزینه کم تر.
3) حفظ محیط زیست.
تفکیک زباله یعنی چه؟
به جداکردن زباله ها از یکدیگر برای پیشگیری از هرگونه آلودگی محیط زیستی تفکیک زباله می گویند.
حجم زیادی از مقوا و کارتن های بازیافتی در زباله های خانگی و صنعتی  وجود دارد. اگر این کارتن ها از سایر زباله ها و حتی مواد بازیافتی دیگر تفکیک شوند، بازیافت آنها کار بسیار آسانی است در صورتیکه  اگر تفکیک نشوند هزینه زیادی برای جداسازی و بازیافت آن ها باید صرف شود. 
کارتن های ضایعاتی باید قابل بازیافت باشند. یعنی کارتن های ضایعاتی که به هر دلیلی کثیف شده اند یا به تکه های خیلی کوچک تبدیل شده ، قابل بازیافت نیستند بنابراین بهتر  است که کارتن ها ی بازیافتی از مبدأ تفکیک شوند.

کارتن و مقوا چگونه بازیافت می شود

مقوا و کارتن های بازیافتی از فروشگاه ها و سطح شهرها جمع آوری شده و به کارگاه های پرس کارتن انتقال داده می شود در آنجا با کمی آب مرطوب شده و به داخل دستگاه پرس کارتن ریخته شده و پرس می شود و بعداز آنجا به کارخانه های کاغذ سازی فرستاده می شود .
در کارخانه های کاغذ سازی( واحد تولید خمیر ) ابتدا آخال یا ضایعات کارتن به وسیله نوار نقاله وارد مخزن هیدروپالپر می گردد.
روی این نوارنقاله مقداری از ناخالصی های کارتن ها جدا می شودتا از ورود ناخالصی به هیدروپالپرها جلوگیری شود، سپس مقداری آب به آن اضافه می گردد سپس کارتن های ضایعاتی که با دستگاه هیدروپالپر میکس و در آب حل شد صافی می کنند تا تمام ناخالصی از آن جدا شود محصول به دست آمده در هیدروپالپرها وارد مرحله دستگه توربوسپراتور می شود، این ماشین با دور بالایی می چرخد تا الیاف کارتن که در مرحله قبلی هنوز به هم پیوسته اند. یا ازهم جدا شده اندکاملا مخلوط شوند و ناخالصی احتمالی کاملا جدا شود
سپس جهت استحکام و قدرت بیشتر کاغذ بعضی مواد شیمیایی مانند سولفات آلون و رزین به آن اضافه می کنند.
 تولید حالت water proof تقریبی به کاغذ اضافه می شود.
نشاسته نیز برای استحکام و بهتر چسبیدن الیاف کاغذ نیز در این مرحله اضافه می شود.
مرحله بعدی واحد خمیر سازی، سرندها هستند.
در مرحله سرند به وسیله ارتعاشات، ناخالصی های سبک مانند یونولیت ها که در خمیر باقی مانده اند گرفته می شوند و سپس خمیر تولید شده وارد مخزن های به نام چست می شوند که از بتن ساخته شده است.
 کارتن و مقوا چگونه بازیافت می شود
در این مخازن بتنی خمیر توسط همزن هایی به نام اجیکتیتور، عملیات نهایی یکسان سازی و یکنواختی خمیر کاغذ را به انجام می رساند.
نا گفته نماند کیفیت کارتن بازیافتی استفاده شده در کارخانه کاغذ سازی ارتباط مستقیمی با کیفیت خمیر بدست آمده در واحد خمیرسازی دارد،  به اصطلاح ساده تر هر چه کیفیت کارتن بازیافتی بهتر باشد خمیر بهتری بدست می آید.
هر چقدر انجام کارهای مربوط به ساخت خمیر با دقت و کیفیت بیشتری انجام شود.
محصول نهایی به دست آمده که همان کاغذ می باشد بسیار بهتر خواهد بود.

مزایای بازیافت مقوا و کارتن ضایعات چیست؟

بازیافت هر یک تن کارتن و مقوا از قطع کردن۱۷ اصله درخت جلوگیری می کند.
جالب است بدانید کارخانه های بازیافت ۴۰ درصد انرژی کم تری نسبت به کارخانه های تولید کارتن استفاده می کنند ضمن اینکه به مواد اولیه خام (چوب درخت) نیازی ندارند.
مزایای بازیافت مقوا و کارتن ضایعات چیست؟
اگر برای تولید کارتن و مقوا از چوب و درخت  استفاده شود به سیصد هزار لیتر آب نیازداریم این در حالیست که در بازیافت کارتن ضایعاتی این میزان مصرف آب به 60%  درصد تقلیل می یابد . 
جمع آوری کارتن، توزیع، خرید و فروش کارتن و مقوا همه این موارد می تواند در جامعه شغل ایجاد کند چرا که نیاز به نیروی انسانی دارد.
بیشتر کارخانه های داخلی برای بسته بندی محصولات خود از کارتن استفاده می کنند، و این موضوع به علت قیمت بالای کارتن وارداتی تنها با صنعت بازیافت امکان پذیر است تا بتوانیم جوابگوی نیازشان باشیم در غیر این صورت کشورمان نیاز قطعی به واردات کارتن پیدا خواهد کرد که این موضوع از نظر اقتصادی اصلا مقرون بصرفه نیست .

جمع بندی

بازیافت یکی از بهترین راه حل های جهانی برای حفظ منابع و صرفه جویی در هزینه هاست که خوشبختانه در ایران نیز  شاهد پیشرفت قابل قبولی می باشد. کارخانه های ایرانی معمولا از کارتن های بازیافتی برای محصولات خود استفاده می کنند. حتی کارخانه ها و فروشگاه ها می توانند کارتن های ضایعاتی خود را بفروش برسانند تا بخشی از هزینه های روزمره خود را جبران کنند. جمع بندی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات