0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
آقای ضایعات - خرید ضایعات در تهران با بالاترین قیمت
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> خرید ضایعات آهن >

خرید ضایعات آهن

خرید ضایعات آهن یکی از خدمات آقای ضایعات می باشد .امروزه در صنعت ضایعات و بازیافت، تمام فلزات بازیافت می شود. فلزاتی که  قابلیت بازیافت شدن را دارند عبارتند از: ضایعات فولاد، آهن، سرب، آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ و روی.

خرید ضایعات آهن در تهران

لازم به ذکر است که فلزات از دو دسته اصلی تشکیل شده اند: آهنی و غیر آهنی.در دسته فلزات غیر آهنی مس، برنج، آلومینیوم، روی، منیزیم، قلع، نیکل و سرب، و البته فلزات گرانبهایی مانند طلا، نقره و گروه پلاتین نیز قرار دارند.اکثر اشیاءی که از فلز ساخته شده پس از مدتی استفاده  فرسوده می شوند و دیگر کارآیی لازم را ندارند در این مرحله است که نیاز به صنعت بازیافت کاملا احساس می شود. افراد عادی کمتر اتفاق می افتد که فلزات را مستقیم خریداری ‌کنند، حتی با توجه به اینکه فلزات قسمت مهمی از زندگی روزمره ما را تشکیل می دهد. از ظروفی  که برای پخت ‌و پز در آشپزخانه های همه ما دیده می شود و خودرویی که برای رفت و آمد از آن  استفاده می‌ کنیم و حتی هواپیماهایی که برای مسافرت، از آنها بعنوان بهترین گزینه استفاده می کنیم ، همه و همه برای تولیدشان نیاز به فلز و آهن داریم و صنعت بازیافت بهترین روشی است که تا به امروز برای کاهش هزینه ‌های مربوط به پروسه تولید شناخته شده است. ضمن اینکه تولید کنندگان این محصولات برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و همچنین به دلیل قابلیت بازیافت آهن اقدام به بازیافت آن و در نتیجه برگشت ضایعات آهن به چرخه تولید می کنند. 

قراضه آهن به چه موادی اطلاق می شود؟

قراضه آهن به مواد قابل بازیافت باقیمانده از تولید و مصرف محصول مانند قطعات وسایل نقلیه، لوازم ساختمان و مواد اضافی اطلاق می شود. آهن قراضه برعکس زباله از نظر مالی ارزش دارد و همچنین مواد غیر فلزی نیز بازیافت می ‌شوند. قراضه فلزات ا هم در مناطق تجاری و هم از مناطق مسکونی یافت می شود. آهن قراضه جمع ‌آوری شده را به کارخانه بازیافت ضایعات فلزات برده و پس از ذوب کردن به محصولات جدید تبدیل می‌ کنند. البته جالب است بدانید که بعضی از این کارخانه ها به مشتریان خود در قبال آهن قراضه، اگر مشتری مایل باشد آهن بازیافتی نو تحویل می دهد.
عکس ماشین های فرسوده ضایعاتی - آهن قراضه
دستگاه خرد کن آهن قراضه برای بازیافت مواد دیگری که در ترکیب با فولاد است به کار گرفته می‌ شود. برای درک بهتر موضوع می‌ توان به اتومبیل و کالاهای سفید مانند یخچال، اجاق گاز، لباسشویی و غیره اشاره کرد. در ساخت این وسایل از موادی همچون آهن، پلاستیک، مس، آلومینیوم و برنج استفاده شده که با خرد کردن به قطعات نسبتاً كوچك، فولاد را به راحتی ‌و با استفاده از مغناطیس تفکیک می کنند. ارزش اولیه ‌ی قراضه های آهنی در واقع مبلغی است که از ضایعات آن بدست می آید نه ارزش اصلی آن وسیله، به عنوان مثال اگر خودرویی فرسوده شود و دیگر قبل استفاده نباشد، بهترین راه نزدیک کردن آن به پول اینست که  آن را به مرکز خرید ضایعات ببریم و براساس وزنش بفروشیم.البته ممکن است  تجهیزات همان خودرو که قابل استفاده است جدا شود و دوباره سر از بازار خودرو درآورد و به همین دلیل قبل از حمل و نقل و  ذوب تفکیک قطعات انجام می شود.

فواید استفاده از ضایعات آهن

بازیافت آهن و فلزات بهترین راهکار اقتصادی برای تولید محصولات جدید است. زمانی که ما از ضایعات آهن برای تولید محصولات جدید استفاده می کنیم خوشبختانه  باعث کاهش ضایعات و حفظ محیط زیست برای نسل‌ های آینده می‌ شویم.

فواید ضایعات آهن

آهن قراضه را تقریبا می‌ توان در همه کارخانه های صنعتی و تولیدی استفاده کرد، برای نمونه آهن و ضایعات آلومینیوم به صورت محسوسی در صنعت ساخت ‌و ساز برای پروژه‌ های متنوع مانند جاده ‌ها و پل ‌ها قابل استفاده است. همچنین این قراضه‌ ها برای تولید اتومبیل، هواپیما و سایر وسایل نقلیه گزینه خوبی بشمار می آیند.

کاربرد ضایعات آهن در مصارف خانگی

بعضی از ظروف در تولیدشان از آهن قراضه استفاده می‌ شود و حتی قطعات آهنی که در ساخت لوازم خانگی بکار رفته بعد از مستعمل شدن،  بازیافت آنها و برگشت به چرخه تولید، می توان در ساخت محصولات مختلف از آنها بهره برد. با توجه به اینکه مصرف فلزات بازیافتی هزینه کمتری برای صنعتگران دارد، اکثر آنان ترجیح می دهند از این قرضه های بازیافت شده برای صنایع مختلف مانند صنعت مبلمان فلزی شیک و بادوام استفاده کنند. انواع نیمکت، میز و لامپ ‌هایی و ...تولید شده، که همه از مواد قراضه فلزی و آهنی ساخته شده ‌اند.

کاربرد ضایعات آهن در مصارف خانگی

ضایعات فلزات بازیافتی آلومینیوم، آهن و فولاد در صنعت بسته ‌بندی نیز طرفداران خود را دارد، زیرا این سه ماده بیشترین مصرف را در صنعت بسته ‌بندی دارند. محصولات خانگی از جمله مبلمان، وسایل روشنایی و .... وجود دارد که در ساختشان  از قراضه ‌های بازیافت شده بهره برده اند و بدین ترتیب از وسایلی که مستعمل شده و کارآیی نداشته اند محصولی جدید ساخته شده است. این موضوع هم  باعث کمک به محیط زیست می‌ شود و هم در صنعت تولید لوازم خانگی و.... دیگر لازم نیست  آهن جدید استخراج شود.

ضایعات آهن و هنر

همه ما در نقاط خاصی از شهرمان گاهی یک اثر هنری که از انبوهی آهن قراضه ساخته شده دیده ایم. این مجسمه های هنری توسط هنرمندان خاصی با قراضه فلزات ساخته شده اند. حتی گاهی دیده شده افرادی که هنرمند حرفه‌ ای هم  نیستند توانسته اند با استفاده از خلاقیت خود و قراضه فلزات آثار زیبایی خلق کنند و با خوشحالی آنها را بر روی دیوارهای خانه ‌های خود آویزان کنند و به دیگران نشان دهند. فلزات تزئینی نیز سبک هنری خاص و متنوعی دارد.

هنر و ضایعات

بعضی از هنرمندان مجسمه ساز برای خلق کارهای هنری خود از آهن قراضه بهره می برند. زیبایی اثر این هنرمندان در انواع مختلف مواد، رنگ ‌ها، اندازه‌ ها و فرم‌ های مختلف فلزات بازیافتی می باشد. مجسمه ‌سازی با  فلزات قراضه یک هنر خاص، جذاب و منحصر به ‌فرد است.

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن و آهن قراضه با توجه به شرایط موجود، زمان و مکان ها مختلف متفاوت است. قیمت‌ ضایعات آهن دستخوش مذاکرات بین خریداران و فروشندگان می باشد که از طریق اینترنت بروزرسانی می شود. قیمت ‌هایی که معمولا در اینترنت نمایش داده می شود با قیمتی که بازیافت کنندگان در مرکز جمع آوری ضایعات از فروشندگان خریداری کنند متفاوت است که این موضوع نیز بستگی به حمل و نقل و مقدار ضایعات دارد.

 قیمت ضایعات آهن

برخی از کشورها قیمت آهن قراضه را بر اساس میزان فروشی که انجام می شود تعیین می‌ کنند، ضمن اینکه سایت ‌هایی بعنوان مرجع تعیین کرده اند که قیمت ‌ آهن قراضه و حراج ‌ها را منتشر ‌کنند.

معایب قراضه آهن و ضایعات آهن

وجود رادیو اکتیو و مواد خطرناکی که در صنعت قراضه فلزات دیده می شود، گاهی اوقات ممکن است باعث حوادثی مانند جراحت یا آسیب زدن به محیط زیست، حوادث رادیولوژیکی و حتی مرگ شود. در بازیافت قراضه به وجود مواد سمی مانند آزبست و فلزات سمی مانند بریلیم، کادمیوم و جیوه که خطرات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد باید توجه شود، ضمن اینکه مواد آلوده‌ کننده‌ای که درکارخانه‌های ذوب فلزات استفاده می شود برای سلامتی انسان خطرات جبران ناپذیری به همراه دارد.معایب قراضه آهن و ضایعات آهن

فواید بازیافت ضایعات آهن

دلایل مهمی برای بازیافت ضایعات آهن وجود دارد.
مثلا از نظر زیست محیطی: اگر فلزات قراضه در خاک دفن شود با توجه به مواد شیمیایی درون آن از جمله جیوه قطعا خاک اطراف و آب ‌های زیرزمینی آن محیط مسموم می گردد. همچنین از نظر  اقتصادی بازیافت ضایعات فلز و آهن قراضه، نسبت به استخراج مستقیم آهن هزینه کمتر و مقرون بصرفه تری دارد. 
طی تحقیقاتی که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست، در مورد بازیافت ضایعات فلزات انجام شده، بازیافت برای محیط زیست امری ضروری است. زیرا استفاده ازبازیافت آهن قراضه به جای سنگ آهن خام فواید زیر را بهمراه دارد:
1) باعث صرفه‌ جویی 75 درصدی در مصرف  انرژی می شود.
2) بازیافت، صرفه ‌جویی 90 % مواد اولیه را بهمراه دارد.
3) میزان آلودگی هوا را تا 86 % کاهش می دهد.
4) باعث کاهش 40 % مصرف آب می شود.
5) با صنعت بازیافت تا 97 %  ضایعات معدن کاهش می یابد.
6) کاهش 76 % آلودگی آب.
فواید بازیافت ضایعات آهن
جالب است بدانید با استفاده از ضایعات اهن و فلزات قراضه در تولید هر تن فولاد جدید موجب صرفه ‌جویی در موارد ذیل می ‌شویم:
1111 کیلوگرم سنگ آهن / 625 کیلوگرم زغال سنگ / 53 کیلوگرم سنگ آهک / صرفه ‌جویی95 درصدی انرژی در مصرف آلومینیوم بازیافتی / صرفه‌ جویی 85 درصدی انرژی در مصرف مس بازیافتی / صرفه‌ جویی 65 درصدی انرژی در مصرف سرب بازیافتی.

مراحل بازیافت آهن قراضه

بازیافت فلز و آهن  دارای مراحل مختلفی  می باشد. همانطور که اشاره کردیم: دو نوع فلز داریم که قابلیت بازیافت شدن دارند: آهنی و غیر آهنی.
بازیافت فلزات از جمع آوری قراضه فلز، پردازش و سپس خرد کردن و درآخر ذوب شدن آنها در کوره‌ با دمای بالا برای تولید بلوک یا ورق تشکیل می شود که این بلوک ها و ورق ها برحسب نیاز صنعتگر به آنان فروخته می ‌شود؛ پس میبینم که بازیافت قراضه فلزات امری ضروری است؛ زیرا هر نوع فلزی بارها و بارها قابلیت بازیافت شدن دارد ضمن اینکه خواص موجود در آن تخریب نمی شود. با تمام این تفاسیر متاسفانه امروزه فقط 30 % از فلزات بازیافت می شوند.
ابتدا برای بازیافت قراضه آهن جمع آوری می شود. مرحله بعدی جداسازی فلزات است در این مرحله جداسازی و مرتب سازی فلزات بر حسب ساختارشان انجام می شود. البته اگر خط بازیافت خودکار داشته باشیم با استفاده از آهن ‌ربا و حسگر این جداسازی سریع تر انجام می گیرد. فلزات در مرحله بعد که پردازش نام دارد خرد می‌ شوند. البته بیشتر اوقات این قراضه های خرد شده را فشرده نیز می کنند تا حجم کمتری برای حمل و نقل نیاز داشته باشد.
مرحله بعدی ذوب کردن فلز است در این مرحله فلز قراضه را در کوره ‌ای بزرگ ذوب می‌ کنند، البته هر فلز به کوره خاصی که مخصوص آن فلز طراحی شده ریخته می شود. با توجه به کوچکی و بزرگی کوره، عملیات ذوب ممکن از چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد. این کوره ‌ها از مشعل ‌های احیا کننده کم‌ مصرف برخوردارند تا در میزان کاهش انرژی مصرفی پیشرو باشند، ضمن اینکه حداقل تأثیر را بر آلودگی محیط زیست داشته باشند. مرحله بعدی تصفیه است این مرحله برای مطمئن شدن از کیفیت محصول نهایی و عدم آلودگی محصول انجام می شود.  
مراحل بازیافت ضایعات آهن
از کاربردی‌ترین روش‌ های تصفیه می توان به الکترولیز اشاره کرد. در این روش از جریان مستقیم الکتریکی برای هدایت یک واکنش شیمیایی غیر خود به خودی استفاده می گردد. پس از تصفیه، نوبت مرحله انجماد است. فلزات ذوب شده بعد از خنک شدن، منجمد می ‌شوند تا به شکل‌ های خاصی در‌آیند و دوباره به چرخه تولید بازگردند. و در آخر، فلزات خنک شده که به  حالت جامد در آمده است، حالا قابل استفاده می باشد، پس به کارخانه ‌های تولیدی انتقال داده می‌ شوند و به عنوان ماده اولیه تولید محصولات جدید مورد استفاده قرار می گیرد و خوشبختانه این فرآیند بدون محدودیت بارها و بارها انجام می پذیرد.
سئوالات متداول در رابطه با خرید ضایعات آهن
حداقل خرید ضایعات آهن چند کیلو است ؟
آقای ضایعات ، ضایعات اهن شما را بدون محدودیت و در هر وزنی خریداری می کند و هیچ حداقل و حداکثری وجود ندارد.
قیمت خرید ضایعات اهن چند است ؟
قیمت ضایعات آهن با توجه به نوع آن و حجم ضایعات آهن متغیر می باشد. برای محاسبه قیمت ضایعات آهن خود می توانید با ما تماس بگیرید.
زمان سفارش تا خرید ضایعات آهن چقدر می باشد؟
زمان حضور ما در محل برای خرید ضایعات اهن ، با توجه به محدوده مکانی شما از یک ساعت تا دو ساعت متغیر می باشد.
محل خرید ضایعات اهن کجاست ؟
با توجه به شرایط شما ، محل خرید ضایعات اهن شما می تواند در محل شما و یا در انبار مرکزی آقای ضایعات باشد.
هزینه حمل ضایعات اهن چقدر است؟
هزینه حمل ضایعات آهن شما توسط تیم آقای ضایعات به صورت کاملا رایگان می باشد .
تسویه مبلغ خرید ضایعات اهن به چه صورت می باشد ؟
تسویه مبلغ خرید ضایعات آهن به صورت 100 درصد نقدی و قبل از بارگیری ضایعات می باشد.
نحوه سفارش خرید ضایعات به چه صورت است ؟
کافی است فقط با شماره موبایل 09351282829 تماس بگیرید .
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات