0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
خرید ضایعات در تهران - خریدار ضایعات در تهران با بالاترین قیمت | آقای ضایعات
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> وبلاگ > باتری چیست و چگونه کار می کند ؟ >

باتری چیست و چگونه کار می کند ؟

همانطور که می دانید تقریبا در این دنیای پر از تکنولوژی بسیاری از وسایل با باتری کنترل می شوند . در این تکنولوژی بسیاری از باتری ها وجود دارد که برخی از این باتری ها قابلیت شارژ مجدد دارند و بسیاری از آن ها خیر و فقط یک بار استفاده می باشند . باتری ها در وسایل بسیاری اعم از اسباب بازی های کودکان تا صنعت خودرو سازی کاربرد دارند . در ادامه ی این مقاله به توضیح کامل انواع باتری ها و نوع کار کرد آن ها خواهیم پرداخت : 
بهتر است که در ابتدا بدانیم که تاریخچه ی تولید و وجود باتری به چه زمانی بر می گردد و مخترع باتری چه کسی بوده است ؟ این سوال شاید کمترین سوالی باشد که برای افراد پیش آمده باشد . 
 مخترع باتری فردی بوده است به نام بنجامین فرانکلین یک مخترع آمریکایی که در سال 1974 از  وسیله ای به عنوان باتری استفاده کرد.
تولید و استفاده از باتری هم جزئی از تکنولوژی محسوب می شود و همه  ی ما سرگرم استفاده از این وسیله در بیشتر وسایلی که استفاده می کنیم می باشیم. 
حال باید بدانیم که اصلا باتری چگونه فعالیت می کند ؟ باتری انرژی برق را در خود ذخیره کرده و سپس انرژی برق را در پیوندهای شیمیایی ذخیره می کند و در صورت نیاز، به عنوان جریان برق، رها  می‌کنند. ممکنه است شما در ابتدا فکر کنید که این وسیله ای بسیار پیچیده می باشد اما آسان تر از آن چیزی می باشد که شما فکر خواهید کرد. 
برای اینکه مفهوم باتری را بهتر درک کنیم کافی است که با اصطلاحات زیر آشنا شویم و توضیح مختصری از اصطلاحات را بدانیم . 
1- ظرفیت (برحسب میلی آمپر)
2- درجه C
3- ولتاژ اسمی
4- ولتاژ شارژ
5- شارژ جریان
6- جریان تخلیه
7- ولتاژ قطع
8- ماندگاری
که در ادامه به توضیح مختصر هر کدام از اصطلاحات خواهیم پرداخت . 

ظرفیت باتری

ظرفیت باتری انرژی ذخیره شده در باتری می باشد که با معیاری به اسم وات قابل اندازه گیری می باشد و ما در بازار انواع باتری ها با توجه به نوع وسیله و استفاده ای که دارند در وات های مختلف موجود می باشد. 

درجه C

این اصطلاح را به میزان اندازه ی جریان برق موجود در باتری می گویند. جریان یک باتری، از تقسیم ظرفیت آن بر عدد 1000 به دست خواهد آمد.

ولتاژ اسمی

ولتاژ برق ثابت می باشد و در طول زمان هیچ تغییری نخواهد کرد که به آن، ولتاژ اسمی می گویند.

جریان شارژ

میزان  حداکثر جریانی می باشد که برای شارژ باتری از آن استفاده می شود.

ولتاژ شارژ

حداکثر ولتاژی می باشد که در جهت شارژ مناسب و به صرفه ، باید به آن وارد شود. بهترین ولتاژ برای شارژ یک باتری، 4.2 ولت می باشد.

جریان تخلیه

مقدار جریانی است که می توان از باتری گرفت و به مدار، تحویل داده شود.

انواع باتری ها

باتری ها به دو دسته تقسیم می شوند : 
باتری های قابل شارژ و باتری های غیر قابل شارژ
باتری های قابل شارژ نیز خود به چند دسته تقسیم می شوند و جزء باتری های می باشند که یک بار استفاده می باشند و غیر قابل استفاده و شارژ مجدد می باشند. باتری های کنترل لوازم صوتی و ... از این دسته از باتری ها می باشند.باتری های قلیایی و باتری های سکه ای از انواع باتری های غیر قابل شارژ می باشند . 
باتری های قابل شارژ: این نوع باتری همانند نامشان قابل شارژ می باشند و قابل استفاده برای چندین بار می باشند . قیمت این نوع باتری ها از باتری های غیر قابل شارژ بیشتر می باشد اما در عوض قابل استفاده ی مجدد و قابل شارژ می باشند که باتری های سربی – نیکل و ... از انواع این نوع باتری ها می باشد. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات