0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
خرید ضایعات در تهران - خریدار ضایعات در تهران با بالاترین قیمت | آقای ضایعات
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> وبلاگ > فواید باورنکردنی تبدیل قراضه آهن به فولاد که شاید ندانید >

فواید باورنکردنی تبدیل قراضه آهن به فولاد که شاید ندانید

به گزارش آقای ضایعات ، در ایران سالانه حدود 1.6 میلیون تن آهن قراضه تولید می شود که البته در حال حاضر با توجه به شرایط ساخت و ساز و ... به این عدد رسیده است و در سال های قبل میزان تولید آهن قراضه در کشور تا 2.5 میلیون تن هم رسیده است که ما در ایران به حدود 6 میلیون تن اهن قراضه نیاز داریم .
اهن قراضه
با توجه به اینکه عمر مفید خورو ها به صورت میانگین 5.7 سال می باشد ( البته در ایران این میانگین اصلا در واقعیت صدق نمی کند و همین الان اگر در سایت های آکهی خودرو جستجو کنید ، خودروهایی به مدل 30 سال پیش نیز به راحتی قابل خرید هستند ) و بعد از این سال خودرو باید با عملیات بازیافت مجدد به چرخه استفاده بازگردد . آماری که در حال حاضر از خودرو های فرسوده در ایران منتشر شده است حدودا 4 میلیون می باشد که به دلایل مختلفی تنها سالی 200.000 از این خودروها بازیافت می شود و بسیاری از خودرو ها نیز در اطراف شهر رها می شوند . 
با توجه به مواردی که ذکر شد و با توجه به کسری قراضه آهن در ایران ، یکی از روش های برای برطرف کردن این کمبود ، واردات آهن قراضه از کشور های دیگر می باشد . آهن قراضه معمولا در کشور های جنگ زده به فراوانی یافت می شود منتهی بحث وجود مقادیر شیمیایی خطرناک در این ضایعات باعث شده است تا حتی واردات آهن قراضه نیز غیر قانونی شمارده شود .
در کشور های پیشرفته دنیا صنعت بازیافت به قدری پیشرفت کرده است که بعنوان مثال شرکت های بزرگ خودروسازی ، خودشان مالک بزرگترین مراکز بازیافت می باشند .  بعنوان مثال در امریکا با توجه به پیشرفت فوق العاده صنعت بازیافت ، صادرات آن به بسیاری از کشور های دنیا انجام می شود .یعنی با توجه به سیاست های این کشور ،علاوه بر تامین نیاز داخلی ، می توانید با صادرات آن سود بسیاری را جذب کند .
ذوب اهن
 
با توجه به توضیحات بالا به این نتیجه می رسیم که تنها راه تامین ضایعات مورد نیاز ، تغییر سیاست ها و حمایت از صنعت بازیافت می باشد . کشورمان ایران براحتی می تواند با گسترش صنعت بازیافت علاوه بر تامین نیاز های داخلی خود ، تبدیل به صادر کننده نیز به کشورهای دیگر شود . بنابراین بازیافت فلزی در ایران می بایست در سریع ترین زمان صنعتی شود تا بتوانیم از این بحران خارج شویم .
در اینجا به برخی از مزایای تبدیل قراضه آهن به فولاد می پردازیم :
برای تبدیل قراضه اهن به فولاد حدود 75 درصد انرژی کمتری نسبت به تولید از سنگ آهن مورد نیاز می باشد و این ویژگی یکی از مهمترین عواملی می باشد که باعث می شود قراضه اهن برای ما ارزشمند شود . همچنین با توجه به اینکه برای گرفتن و استخراج سنگ آهن از معادن نیازمند هزینه های فراوان و الودگی های زیاد می شویم بنابراین ارزش قراضه اهن را بیشتر درک می کنیم .
البته همه ی این موارد برای زمانی است که ما دارای معادن سنگ آهن هستیم ، بسیاری از کشورها از این معادن محروم هستند و تنها گزینه ای که برای تولید فولاد دارند همین اهن قراضه ها هست .
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات