0935 128 28 29
چت در واتساپ
0935  128  28  29
آقای ضایعات - خرید ضایعات در تهران با بالاترین قیمت
شما اینجا هستید : خرید ضایعات  -> خرید ضایعات مس >

خرید ضایعات مس

خرید ضایعات مس یکی از مهمترین خدمات مرکز خرید ضایعات آقای ضایعات می باشد.
امروزه میزان قابل توجهی از ضایعات فلزی که در جهان تولید می شود ضایعات مس است که خود این ضایعات به دو دسته قدیمی و جدید، تقسیم می شود. ضایعات مس به علت مصرف زیاد که در تولید و صنعت دارد، از بازار بسیار خوبی برخوردار است و از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است. .
خریداران ضایعات مس ، بعد از خرید و جمع آوری این ضایعات آنها را  به کارخانه ها و کارگاه هایی که اکثرا در شهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، ساری ، اراک و..  است و کارشان بازیافت ضایعات مس است می فروشند. لازم به ذکر است که قیمت ضایعات مس به صورت روزانه متغیر است واین تغییر، از قیمت جهانی مس و قیمت دلار در ایران نشات میگیرد.
جالب است بدانید فقط 12% از نیاز روزافزون مس در جهان، از بازیافت است و همین امر باعث شده خرید و فروش ضایعات مس در سراسر دنیا به کار بسیار پر رونقی تبدیل شود، چون این ضایعات را می توان به طور محدود بازیافت کرد و به راحتی به چرخه تولید باز گرداند.
 

منافع بازیافت ضایعات مس

بازیافت این فلز باعث کاهش قابل توجه هزینه ها شده و کشورهای شیلی و آمریکا آنچنان در بازیافت این فلز گران بها پیشرو هستند که هیچگونه وارداتی ندارند و تمام نیازشان را از بازیافت تامین می کنند، که این امر باعث کاهش قابل توجهی در هزینه های استخراج و واردات مس این کشورها شده است.  ضمنا از حیث مصرف انرژی نیز اثبات شده که بازیافت مس از ضایعات،  باعث کاهش مصرف ۸۵% الی ۹۰% در هزینه های تولید این فلز در برابر استخراج اولیه آن از سنگ معدن می شود و آلودگی های زیست محیطی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.منافع بازیافت ضایعات مس

انواع ضایعات مس

قراضه های مس از دو دسته جدید و قدیمی تشکیل شده؛
1) قراضه های قدیمی:
 به ضایعاتی گفته می شود که باصطلاح عمر خود را کرده اند و دیگر قابل استفاده نیستند، برای نمونه می توان به ظروف مسی،کابل های مسی و بعضی از رادیاتورها و ... اشاره کرد. این قراضه ها بعد از خرید توسط ضایعاتی ها جمع آوردی می شوند و سپس بازیافت، به همین دلیل فرآیند  بازیافت آنها نسبتا طولانی می شود.انواع ضایعات مس
2) قراضه های جدید:
به ضایعات حاصل از تولید، در بخش صنعت، کارخانه ها و ....که معمولا از فلز مس  بدست می آید اطلاق می شود که پس از چند ماه بازیافت می شوند. به همین دلیل بازیافت آنها خیلی طول نمی کشد، ضمنا خرید و فروش ضایعات مس معمولا قراضه های جدید است.
انواع ضایعات مس

روش های بازیافت مس

1) بازیافت دستی
از ساده ترین روش های بازیافت مس می توان به تفکیک قطعات مسی از تجهیزات، دستگاه های الکترونیکی و سیم های مسی و... که در کارگاه های کوچک انجام می شود اشاره کرد.
 
 روش های بازیافت مس
2) بازیافت قالکاری
از دیگر روش های صنعتی برای بازیافت مس می توان از قالکاری نام برد:
در روش قالکاری ضایعات مسی که از قطعات الکترونیکی و بردها و حتی از جداسازی فلزات دیگر مانند طلا و نقره بدست آمده، در کوره می ریزند و بعد از ذوب شدن مس آن را به شکل شمش در می آوردند.
3) روش شیمیایی
در روش شیمیایی ضایعات الکترونیکی را ابتدا جدا کرده سپس آسیاب می کنند و با حل کردن در اسید،  فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره را بازیافت می کنند. بعد ازاین مراحل مس باقی مانده را با استفاده از روش سمنتاسیون جداسازی می کنند.

فواید تجارت با ضایعات مس

فلز مس پس از فولاد بیشترین مصرف را در جهان دارد، و همین دلیل باعث شده خرید و فروش ضایعات مس یکی از سودآورترین کارها بشمار آید.
کسب و کار  با ضایعات مس یعنی خرید و فروش سفاله مس و برنج، ضایعات تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، دیگ ها، صفحات، رادیاتورهای مسی، ظروف قدیمی، ضایعات مس ذوبی، مخابراتی و ... که بسیار متنوع است.
 فواید تجارت با ضایعات مس
از قراضه های مس در تولید، صنعتگران بیشترین بهره را می برند اما در حال حاضر ترجیحا در تولید سیم و کابل مورد استفاده قرار می گیرد. با بازیافت چندباره این فلز گرانبها، هزینه تولید بطور چشمگیری کاهش می یابد و به اقتصاد کشورها کمک شایانی می شود.

کاربردهای ضایعات مس

 مس ضایعاتی پس از بازیافت بصورت کابل های مسی و خطوط انتقال نیرو تبدیل می شود و دلیل آن اینست که این مس ویژگی های هدایتی بالایی در ترانسفورماتورها ، دستگاه های الکتریکی و سیم پیچ های مورد استفاده در الکتروموتورها دارد.
 کاربردهای ضایعات مس
پیرامون بحث کاربرد ضایعات مس باید اضافه کنیم که سیستم های تهویه منازل ، لوله ها و اتصالات ، رادیاتور خودروها ، انواع کندانسور و قطعات به کار رفته در انواع شیرآلات همه و همه از ضایعات مس بازیافتی، تولید می شوند.  
از دیگر کاربردهای مس بازیافتی می توان به استفاده از آن در ساخت ظروف آشپزخانه به دلیل خواص و ماندگاری این فلز اشاره کرد که باعث شده کاربرد آن هیچوقت دچار رکود نشود.

نکات جالبی در مورد مس

اگر سکه‌ای مسی را لمس کنید می توانید تصور کنید به احتمال زیاد عمر مس بکار رفته در آن از چند قرن هم گذشته باشد حتی ممکن است متعلق به دوران گلادیاتورها باشد، چرا که مس این سکه، بارها و بارها بازیافت شده، بعبارتی دیگر اشیاء مسی که امروز در اطراف ما بسیار دیده می شوند از لحاظ ساختاری با مس های که ده هزاز سال پیش، توسط انسان ساخته شده ممکن است نسبت برادری داشته باشد.   
2) مس برای اولین‌بار 10هزار سال پیش توسط انسان مورد استفاده قرار گرفت. قدیمی‌ترین شئ مسی در  شمال عراق کشف شده، که یک آویزه مسی است و قدمت آن به 8700 سال پیش از میلاد مسیح (ع)می رسد.
3) در سراسر جهان حدود 5.8 تریلیون پوند منابع مس وجود دارد البته تا به امروز حدود 0.7 تریلیون پوند یعنی 12% از آن استخراج شده است. تقریبا کل این 12% هنوز هم در چرخه بازیافت است چراکه بازیافت مس نسبت به استخراج آن از سنگ معدن از نظر اقتصادی کاملا مقرون و بصرفه است.
4) در کشور امریکا، تقریباً به همان اندازه که مس از سنگ معدن بدست می آورند ، مس بازیافت می‌کنند. برای نمونه، تمام میزان مسی که در تولید سیم نیاز دارند از چرخه بازیافتشان به دست می آورند. در صنایع امریکا ضایعات مس  72%کاربرد دارد.
5) بازیافت قراضه های مس، مبلغ قابل توجهی از هزینه‌های صنعت تولید مس را جبران می کند. 
6) اهمیت بازیافت مس را این مسئله کاملا شفاف می کند؛ ارزش قراضه مس معمولاً 95 درصد فلز اولیه آن است.
7) به دلیل قدرت بالای بازیافت مس، ایالات متحده امریکا در زمینه مس نیازی به واردات ندارد و مس مصرفی خود را تامین می کند. البته کشور شیلی در صدر این جدول قرار دارد..  
8) میزان انرژی مورد نیاز برای فرآوری قراضه مس بسیار کمتر از انرژی مورد نیاز برای فرآوری سنگ معدن مس است؛ به‌طوری‌که فرآوری قراضه مس 85-90 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. 
9) بازیافت مس از قراضه‌های مسی، قیمت مس را در جهان پایین نگه می‌دارد.
10)   گازCO2  تولید شده از بازیافت مس، تقریبا 65% کمتراز گاز حاصل از تولید مس جدید استخراجی است .
مس یکی پرمصرف ترین فلزاتی است که در جهان استفاده می شود و خوشبختانه می توان بارها و بارها آنرا بازیافت کرد و مورد استفاده قرار داد. جالب است بدانید از کل منابع مس موجود در جهان تنها ۱۲% استخراج شده است و  بازیافت همین میزان مس که در چرخه صنعت و مصرف قرار دارد ، بدون تردید، نیاز به تولید فلز جدید را برطرف می کند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آقای ضایعات می باشد .
طراحی سایت و سئو : دپارتمان آی تی مرکز خرید ضایعات / آقای ضایعات